Upravit stránku

Na snímcích je realizace kotle Multibio 49 ES v Německu, poblíž holandských hranic. Kotel automaticky vytápí plochu cca 700 metru čtverečních rozlehlého domu, ohřívá TUV. U kotle je instalován modul NET modul, který umožňuje sledování až šesti zvolených teplot v domě a kotelně. Přes tento modul je možné kotel zapnout – vypnout a nebo obdržet zprávu o stavu provozu – např. že došlo palivo v násypce.

Provoz automatického kotle je ovládán termostaty akumulační nádrže. Regulace provozu kotle je tak velmi jednoduchá. Termostaty akumulační nádrže určují zapnutí a vypnutí kotle. Akumulační nádrž má tak neustále k dispozici vodu teplou např. od 60 do 85 stupňů pro plynulé ohřívání prostoru domu. Zákazník si tak hlídá jen stav paliva v denní násypce. Ta je umístěna v půdním prostoru domu nad kotelnou a dopravník jak je vidět na snímku posílá palivo flexibilní hadicí skrze strop do hořáku. Čištění kotle je automatické, pružinami v trubkách spalinových cest v kotli, které jsou poháněny samostatným pohonem. Odvod popela ze spalovací komory pod hořákem zajišťuje šnekovnice s nádobou na popel. Čištění kotle při spalování dřevěných pelet tak probíhá jednou ročně – po topné sezóně.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti