Upravit stránku

V referenční - ukázkové kotelně firmy Navos z Miroslavi u Znojma je možné prohlédnout si automatické řešení s kotli Multibio 49 ES na rostlinné pelety. Přísun paliva je automatický, šnekem z venkovního sila do denní násypky umístěné v kotelně. Násypka je společná pro oba kotle. Z násypky je palivo dopravováno šnekovými dopravníky Multibio k hořákům. Odpopelnění z kotlů je odvedeno, jak je patrné na fotografii, pod úroveň podlahy na šnekový dopravník, který popel odvede mimo prostor kotelny do nádoby na popel. Kotle zásobují teplem administrativní třípatrovou budovu, prodejnu se skladem a také dílny ve kterých se provádí servis zemědělských strojů. Zapálení kotlů, provoz a modulace výkonu je plně automatické. Kotle nemají útlumový režim a tak neobtěžují kouřem okolí.  Navos je mj. producentem rostlinných pelet s potenciálem výroby 3000 t pelet za rok. V objektu Navosu kotle Multibio nahradily dva plynové kotle na propan butan. Úspora na spotřebě paliva bude cca 200 000,- Kč ročně. U kotlů je možné připojení elektroniky na LAN/GSM. Precizně provedená instalace a návrh rešení kotelny je dílem firmy Martin Dudík z Plumlova u Prostějova. 

Provoz kotelny je velice čistý a bezprašný díky dopravě paliva a odvodu popela v uzavřeném systému šnekových dopravníků.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti