Upravit stránku

Rozhovor s p. Čápem, majitelem kotle MultiBio 30

Mým dnešním hostem je pan Marek Čáp z Jezeřan u Brna. Jeden z prvních zákazníků, který si pořídil kotel MultiBio, a teď u něj na krátké návštěvě, kdy končí druhou topnou sezonu, si můžeme popovídat o tom, jak vše probíhalo a jak se mu podařilo obě zimy přečkat s kotlem Multibio 30 ES/B.

 

Moje první otázka je, jak jste spokojený s kotlem, splnil vaše očekávání?

S kotlem jsem maximálně spokojený, přinesl mi přesně to, co jsem od něj očekával.

Můžete mi říci, jaké palivo jste měl první sezónu ?“

Zpočátku jsem topil zbytky ze slunečnice, teď momentálně mám přebytek z čištění  hořčice a řepky. V  podstatě použiji to, co je momentálně k  mání, s  tím mohu topit.

Pozorujete nějakou pachovou stopu při spalování tohoto paliva ?

Žádnou, soused se mě kolikrát ptá, jestli vůbec topím.

Řešili jsme spolu drobné technické detaily kolem automatického zapalování kotle, protože bylo zapotřebí přizpůsobit se trošku vašemu palivu. Jak jste byl spokojen s výsledkem a komunikací s námi při řešení této naší podpory?

Komunikace byla rychlá, byli jste ochotní a vstřícní, problém se vyřešil velmi rychle. Vše funguje, jak má.

Kolik metrů čtverečních má vytá­ pěná plocha vašeho domu?

Zhruba okolo 200 – 250 metrů.

Je to nezateplený dům?

Ano, je to stará budova, klasika.

Já bych řekl normální pěkný vesnický statek. Jakou jste měl spotřebu paliva tento rok. Říkal jste, že máte spotřebu poznamenanou.

Já jsem spotřebu evidoval, ale nemám ji přesně spočítanou, ale vychází to na měsíc cca 1600 kg zbytků z řepky. Za zimu se to dá spočítat.

To jistě, když řekněme, že byla pět měsíců topná sezona, je to nějakých 7-8 tun, což odpovídá přibližně šesti tunám pelet. Na závěr bych se vás zeptal, můžete doporučit zákazníkům kotel MultiBio.

Já myslím, že můžu kotel maximálně doporučit, jsem opravdu spokojen. JSST: Takže až budete stavět druhý dům......? p. Čáp: Počítám s Multibiem.

Děkuji vám za rozhovor J. Sinkule

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti