Upravit stránku

MultiBio 600 – přestavba  kotle Viessmann s olejovým hořákem na průmyslové pelety

Po zkušenostech z realizace v závodě Volvo Penta, náš partner ve Švédsku objednal další hořák MultiBio 600 pro spalování levných dřevěných průmyslových pelet nízké kvality. Toto palivo má vysoký podíl odrolu a obsah kůry, která způsobuje spékaní popela. Hořák MultiBio 600 ve Volvo Penta prokázal své schopnosti poradit si spolehlivě s tímto palivem a proto volba padla opět na něj. Na snímcích z realizace vidíte uspořádání kotlů v kotelně, způsob dopravy paliva a také venkovní silo, ze kterého je palivo dopravováno do vnitřního sila a následně ke kotlům. Realizace je provedena v hotelovém komplexu s kapacitou ubytování 900 lidí. S hotelovým bazénem je vytápěno i několik samostatných budov, jak můžete vidět na fotografiích a na videozáznamu z realizace.

Funkce kotle Viessmann s hořákem MultiBio

Hořák je spojen kotlem Viessmann přírubou. Je ovládán elektronikou Schneider PLC se kterou má obsluha, výrobce nebo také zákazník spojení přes internet LAN a může tak vzdáleně sledovat, nebo ovládat všechny funkce tak, jako by byl přímo u kotle s hořákem. Přes dálkovou správu je možné měnit a sledovat výkon, kvalitu spalování, teploty spalin, vratné i výstupní vody a mnoho dalších parametrů. Na hořáku funguje PID - plynulá regulace výkonu podle toho jaký je požadavek z vytápěného prostoru.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti