Upravit stránku

Ve výrobním závodě firmy Volvo Penta jsme uvedli do provozu otočný hořák Multibio 600 kW spojený s kotlem 600 kW švédského výrobce. Kotelna má celkový výkon 1,8 MW skládající se ze tří samostaných kotlů o výkonu 600 kW. Jako záloha je použit kotel Viessman o výkonu 1MW s olejovým hořákem. Na snímcích z kotelny jsou vidět dva kotle osazené hořáky v modré barvě švédské firmy Janfire. Třetí kotel, který byl nainstalován pro požadovaný nárůst výkonu nové výrobní haly, si švédský zákazník osadil českým otočným hořákem MultiBio 600 kW. Požadavek zákazníka byla dodávka vody do topného systému o teplotě 80 stupňů s tolerovanou diferencí dva stupně. Hořák má proto ve svém PLC řízení naprogramovanou regulaci výkonu PID. Má tedy plynulou regulaci výkonu dle požadavku na řídící jednotku hořáku. Zákazník topí dřevěnými peletami průmyslové - tedy nižší kvality B. Během provozních zkoušek ověřoval zadavatel měřené hodnoty běžným servisním měřícím přístrojem a výsledky vidíte na fotografiích. PLC elektronika hořáku MultiBio umožňuje dálkový přístup přes internet LAN a modem GSM. Co zákazníka doslova nadchlo, byly emisní parametry, start hořáku do čtyř minut, náběh na plný výkon během několika dalších minut. Emisní parametry spalování, si švédští kolegové sami ověřovali. Použité snímky jsou z jejich měřícího zařízení. Účinnost spalování paliva byla, jak je vidět na snímcích, 99%. Teplota spalin se pohybovala v rozmezí okolo 95 až 105 stupňů. Hodnoty CO v PPM, při minimálním výkonu cca 180 kW, byly trvale pod hranicí 10 a při výkonu 550 kW okolo 30. Kyslík 3,7- 4,6 %.

Zajímavé na realizaci je také provedení zcela automatického rozvodu paliva pro jednotlivé hořáky a stejně tak provedení odvodu popela společné pro všechny tři kotle..Zákazník si zvolil hořák MultiBio 600 na základě bezproblémové zkušenosti s naším malým modelem MultiBio 49. Na video z realizace kotelny se můžete podívat na našem kanále Youtube. Na stejném kanále najdete rozhovor, se šéfem švédské laboratoře AFAB pro výzkum  spalování nedřevní a dřevní biomasy panem Bengt-Erik Löfgrenem, o kotlích a hořácích MultiBio.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti